Vadovė: Ieva Lygnugarienė tel. nr. 861456306 el.p. varkalyte@gmail.com

Dirigentas: Paulius Lygnugaris tel. nr. 862124923 el. p. pauliuslygnugaris@gmail.com

Kolektyvas susikūrė 2015 gruodį ir jau 2016 m. vasario 16 d. pasirodė gausiam klausytojų ratui. Tai bene vienintelis tokio pobūdžio meno kolektyvas kuriantis ne šalies didmiestyje, o regione.

Šiandien klausytojai džiaugiasi ir, kad Plungė turi savo Simfoninį orkestrą. 2017m. iškilmingos Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimų “Auksinis feniksas” ceremonijos metu, Ieva ir Paulius Lygnugariai nominuoti “geriausiais metų kultūros ir meno kūrėjais”.  Šiandien orkestre groja apie 40 muzikantų, kurių tarpe didelė dalis šios srities muzikų profesionalų. Su nepaprastu entuziazmu į kolektyvo sudėtį įsiliejo  mokytojai, plungiškiai, kurie yra mokęsi muzikos aukštosiose mokyklose ar konservatorijose ir būrys gabių jaunų žmonių baigusių meno mokyklas. Plungės kultūros centro Simfoninio orkestro pagrindą sudaro 10 smuikų, 1 violončelė, 1 kontrabosas, 2 fleitos, 2 klarnetai, 1 obojus (birbynė), 3 saksofonai, 3 trimitai, 3 trombonai, 1 tūba, 1 bosinė gitara, 5 mušamieji, 1 fortepijonas.

Plungės kultūros centro simfoninio orkestro vadovai ir kūrėjai du jauni, charizmatiški , kūrybingi, turintys begales puikių idėjų, profesionalūs muzikai . Ieva yra baigusi Plungės M. Oginskio meno mokyklą, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją smuiko specialybę, Klaipėdos universitete menų fakultete muzikos pedagogikos studijas, grojusi Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Paulius taip pat yra baigęs Plungės M. Oginskio meno mokyklą, S. Šimkaus konservatoriją, Klaipėdos universitete menų fakultete trombono ir dirigavimo specialybes.

Kiekvienais metais kolektyvas stipriai tobulėja, aktyviai koncertuoja ne tik Lietuvos miestuose ir miesteliuose, bet ir užsienyje. Kolektyvas yra parengęs tris programas: sakralinę, klasikinę ir populiariosios muzikos. Repertuaras yra nuolat keičiamas ir papildomas naujais kūriniais. Taip pat orkestras labai lankstus. Gali parengti programą pagal klausytojų poreikius. Orkestrą kviečiasi akomponuoti ir žinomi šalies atlikėjai bei grupės savo soliniuose koncertuose.