Vadovės: Sonata Kazlauskytė
Tel. nr. +37065540943 el. p. skazlauskyte@yahoo.com
Eglė Norkevičiūtė-Novoruckienė
Tel. nr. +37067520047 el. p. egle.norkeviciute@gmail.com

Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblis Žirginėliai

Per trisdešimt veiklos metų Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Žirginėliai“ iškovojo pergales meno saviveiklos konkursuose, pelnė prizines vietas įvairiose peržiūrose, laimėjo tarptautiniuose vaikų festivaliuose.
Ansamblį matome kiekvienoje Dainų šventėje, miesto renginiuose. Jis koncertuoja ne tik namuose, bet aplankė ir savo koncertais sužavėjo daugelio Europos šalių liaudies meno gerbėjus – lenkus, slovėnus, vokiečius, belgus, švedus,turkus, makedonus, latvius, graikus, ukrainiečius.
Ansamblio programa – nepakartojami lietuviškų švenčių ir pasilinksminimų vaizdai, rimti darbo šokiai,taip pat įvairūs charakteriniai šokiai.
Tačiau ansamblis neįsivaizduojamas be senų ansamblio tradicijų: kametinės koncertinės mainų programos su Latvijos respublikos Tukumo miesto moksleivių namų šokių kolektyvu „LUSTE“, kas antri metai organizuojamas šokių festivalis „Draugų rate“, kalėdiniai koncertai.
Visi ansamblyje dalyvaujantys vaikai ir jaunimas supranta ir vertina liaudies meną. Tokia menine kryptimi šiuo metu ansamblį veda meno vadovė Sonata Kazlauskytė, choreografė Eglė Novoruckienė, kapelos vadovė Rita Džiugienė.
Dabar ansamlyje 7 šokėjų grupės, muzikantai. Šoka, groja vaikai ir jaunimas nuo 6 iki 18 metų. Jiems ansamblis – geriausias laisvalaikio praleidimo būdas, į repeticijas susirenka po pamokų.Visi ansamblyje šokantys,grojantys vaikai ir jaunimas žengia per gyvenimą su meile ansambliui,praturtina patį ansamblį savo nuoširdumu bei energija.
2013 – aisiais metais „Žirginėlių“ ansamblis šventė savo 30 – ties metų jubiliejų.